Опалення закритою різновиди принципово відрізняється від відкритої. Вона характеризується повною ізоляцій від зовнішнього середовища. Розширювальний посудину має герметичністю. Його форма вибирається особливим чином. Завдяки їй посудину здатний витримувати надмірний тиск. У ньому розташовується гумова мембрана, що розділяє ємність на дві частини. Одне відділення заповнюється повітрям, а друге під'єднується до опалювальної системи. Розширювальний посудину допускається розташувати на будь-якій ділянці системи.
Коли збільшується температура води, надлишок переходить в розширювальний посудину. При цьому повітряні маси, які розташовуються в іншій половині, стискаються. Тиск знижується. Вода з розширювального судини під впливом стиснутого повітря витісняється в систему.
Ще одним принциповою відмінністю закритої системи від відкритої є більш високі показники тиску. При цьому вони безперервно змінюються в залежності від температури води. Закрита система оснащується запобіжним клапаном, а також пристроєм, що забезпечує випуск повітря при необхідності.
Якщо мова йде про конструкції закритої системи опалення, то в її склад входять наступні основні елементи:
В зависимости от особенностей конкретной схемы в представленный список основных составляющих могут быть добавлены дополнительные приспособления. Однако общая схема остаётся неизменной, что ощутимо упрощает монтаж и использование.Особенности и расчет емкости гидроаккумулятора
У число характерних рис закритої системи опалення входить можливість установки труб на будь-якому рівні. Вона забезпечується завдяки функціонуванню системи під тиском. Циркуляційний насос здатний подати теплоносій з комунікацій незалежно від того, на якому рівні вони знаходяться.
Якщо справа стосується розрахунку ємності гідроакумулятора для закритої системи опалення, то його значення вираховується за принципом 1 до 10. Це означає, що для опалення 100 л потрібно 10 л гідроакумулятора. При розрахунках враховується середня продуктивність насоса, максимально допустиму кількість пусків в годину, а також найбільше і найменше абсолютне тиск.